Wizyta u lekarza rodzinnego – jak się do niej przygotować?

Powodów, dla których odwiedzamy lekarza pierwszego kontaktu jest wiele. Podejrzenie infekcji wirusowej lub bakteryjnej, czyli przeziębienia lub grypy, infekcji dróg oddechowych lub moczowych, zatrucia pokarmowego itd. Bez względu na to, jaka jest przyczyna, warto przygotować się do wizyty, by przebiegła ona szybko i sprawnie.

Co zabrać ze sobą do lekarza?

Na wizytę do lekarza rodzinnego niewątpliwie powinieneś wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, a także numer PESEL. Oprócz tego miej na wszelki wypadek dokumentację z przebytych dotąd chorób, najważniejsze wyniki badań, zdjęcia RTG, wypisy ze szpitala i wszystko, co może przydać się w danym przypadku. Może to znacznie pomóc lekarzowi i przyspieszyć proces diagnozy, a także podjęcie kolejnych kroków.

Kolejki – jak ich uniknąć?

Nikt z nas nie lubi kolejek. Oznaczają one długie czekanie, zniecierpliwienie i nerwy. Nie zawsze da się ich uniknąć, więc bardzo często pacjenci są zmuszeni czekać na wizyty. Dodzwonienie się do twojej przychodni graniczy z cudem? Jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic, skorzystaj z oferty Balticmed, gdzie dzięki sprawnemu i uporządkowanemu systemowi rejestracji nie ma mowy o kolejkach. Sprawdź sam: https://balticmed.pl/placowki/prawobrzeze/.

Dobra organizacja pracy i prawidłowa estymacja czasu wizyt jest bardzo ważna w tego typu miejscach. Jest to klucz do ich sukcesu. Takich placówek jest na szczęście coraz więcej i coraz częściej problem kolejek po prostu przestaje istnieć. A jak pacjent może zaradzić kolejkom? Jeśli twoja wizyta nie jest nagła, ale planowana, nie czekaj z zapisami do ostatniej chwili. Zadzwoń wcześniej i zapytaj o termin, który cię interesuje.

Wykwalifikowani specjaliści

Zaufanie to najważniejsza cecha, jaką może obdarzyć lekarza pacjent. U specjalistów medycyny rodzinnej szukamy fachowych porad oraz wsparcia. Zarówno w momencie, gdy sami wybieramy się na wizytę do internisty, jak i wtedy, kiedy idziemy z dzieckiem do pediatry, liczymy na jak najlepszą opiekę medyczną. Zapisując się do nowej przychodni powinniśmy szukać wykwalifikowanych specjalistów, którzy działają dla dobra swoich pacjentów, a także regularnie podnoszą swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach i kursach.

Szukasz zaufanych lekarzy, którzy wkładają całe serce w wykonywaną pracę? Zapoznaj się z ofertą sieci przychodni Balticmed, które działają na terenie Szczecina i okolic. Zajrzyj na https://balticmed.pl/ i znajdź przychodnię w swojej okolicy.