Uniwersalny stetoskop do wieloletniej pracy – jak wybrać?

W codziennej pracy lekarzy i pielęgniarek stetoskop gra jedną z głównych ról. Musi być wygodny i niezawodny, zapewniając przy tym bardzo dokładny odsłuch serca czy płuc. W jaki stetoskop warto zainwestować, aby był to udany zakup na wiele lat?

Stetoskop to podstawowy instrument medyczny, bez którego nie może obyć się żaden lekarz ani pielęgniarka, zwłaszcza zajmujący się interną czy pediatrią. Szukając idealnego stetoskopu należy brać pod uwagę wiele parametrów, a także materiały wykonania oraz opinie innych użytkowników, którzy kupili i mogą polecić dany model stetoskopu.

Najważniejszy jest perfekcyjny odsłuch oraz wygoda użytkowania

Rozważając zakup najlepszego stetoskopu internistycznego warto przyjrzeć się nowej linii instrumentów Duplex 2.0 marki Riester http://www.riester.pl/stetoskop-duplex-2-0.html. Są to wyprodukowane w Niemczech bezlateksowe urządzenia o znakomitych właściwościach akustycznych, pozwalające na dokładny odsłuch serca, płuc i dźwięków naczyniowych. Posiadają precyzyjną dwustronną głowicę ze specjalną membraną i lejkiem. Wyposażono je w bardzo wytrzymały dren z PVC izolujący dźwięki z otoczenia oraz wygodne wymienne oliwki.

Warto wiedzieć, że głowice stetoskopów Riester Duplex 2.0 wykonane zostały w technologii CNC i wyposażone w specjalnie utwardzane membrany z płaskimi, miękkimi i ciepłymi pierścieniami, co pozwala na idealne ułożenie głowicy na skórze pacjenta. Wszystkie stetoskopy Riester z tej linii dostarczane są do klienta w komplecie z parą dodatkowych oliwek i zapasową membraną.

Stetoskopy Riester Duplex 2.0 do wielu zastosowań

W sklepie Riester.pl można zamówić stetoskop Duplex 2.0 marki Riester w kilku wersjach: z głowicą wykonaną ze stali nierdzewnej oraz z aluminium. W ramach linii dostępny jest także stetoskop pediatryczny oraz stetoskop neonatal dla noworodków i niemowląt, a także stetoskopy pielęgniarskie oraz kardiologiczne. Na przykład stetoskop dla pediatry Duplex Baby 2.0 ma lekką głowicę wykonaną ze stali nierdzewnej i specjalną membranę o średnicy Ø 32 mm, z płaską powierzchnią, która idealnie przylega do ciała. Sklep oferuje także inne linie urządzeń dostępne na http://www.riester.pl/category/stetoskopy.

Marka Riester to niemiecki producent instrumentów medycznych o ponad 80-letniej historii. Oferuje nie tylko stetoskopy, ale także m.in. stroiki, termometry cyfrowe, pulsoksymetry, lampki diagnostyczne, laryngoskopy, dermatoskopy, ciśnieniomierze czy instrumenty weterynaryjne.