Podwieszka dwustawowa – doskonałe wsparcie w rehabilitacji kończyny dolnej

Rehabilitacja stawów kończyny dolnej to proces, którego skuteczność warunkowana jest doborem odpowiednich rozwiązań. Poza tym, same ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem specjalisty. Urazy ortopedyczne są na tyle delikatne, że brak odpowiedniego poinstruowania, może skutkować pogłębieniem problemu. A co za tym idzie – wydłużeniem czasu dochodzenia do pełnej sprawności lub, w niektórych przypadkach – jej trwałym ograniczeniem. Często gdy uszkodzimy biodro lub kolano, stawy trzeba „rozruszać”. W tym celu przydaje się podwieszka dwustawowa: https://www.zdrowapolka.pl/do-rehabilitacji-stawu-biodrowego-i-kolanowego-podwieszka-dwustawowa.html.

Staw biodrowy i kolanowy – najpopularniejsze „czułe punkty”

W rehabilitacji tych stawów, kluczowe jest uzyskanie odpowiedniej stabilizacji. Wykonywanie ruchów nadwyrężoną kończyną z uszkodzonym stawem, może przysporzyć dolegliwości bólowych, po różnych operacjach, które polegają na pracy ze stawem kolanowym czy biodrowym, rekonwalescencja musi być odpowiednio rozciągnięta w czasie. Jej intensywność z kolei, zależy od stopnia skomplikowania urazu. Jakie wsparcie można wykorzystać, by ograniczyć dyskomfort i ból, gdy decydujemy się na pracę ze stawami?

zdrowapolka

Podwieszka dwustawowa, czyli rozwiązanie na 5!

To element, który doskonale spisuje się jeśli chodzi o kontynuację rehabilitacji w warunkach poza szpitalem. Czyli – pacjent wraca do domu, a wykorzystując odpowiedni, dedykowany zestaw, może ćwiczyć w pozycji leżącej. Na tapczanie, kocu lub łóżku, nie ma to większego znaczenia. Przykładem zestawu do takich ćwiczeń będzie podwieszka dwustawowa, z której specyfikacją można zapoznać się w tym miejscu: https://www.zdrowapolka.pl/do-rehabilitacji-stawu-biodrowego-i-kolanowego-podwieszka-dwustawowa.html. Prosta konstrukcja zapewnia optymalne zabezpieczenie dla rehabilitowanej kończyny. Dzięki temu, można wykonać więcej powtórzeń, przy mniejszym obciążeniu nogi. Oczywiście kwestia zakresu ćwiczeń i ilości powtórzeń czy czasu trwania takiego treningu rehabilitacyjnego w skali dnia, bezwzględnie musi zostać ustalona z lekarzem prowadzącym oraz współpracującym fizjoterapeutą. Prostota montażu i nieskomplikowana zasada działania, nigdy nie zwalnia z odpowiedzialnego myślenia. Najważniejsza jest rozwaga i ścisła współpraca z osobą, która prowadzi naszą rehabilitację. Wówczas możemy mówić o najlepszych efektach, bez dodatkowych czynników ryzyka.