Implanty zębów – czym są, ile kosztują i jakie wybrać?

Implanty zębów

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety nie każdy może pochwalić się zdrowym uzębieniem. Problemy dentystyczne dotyczą obecnie sporej części społeczeństwa. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy stomatologia jest na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki temu olśniewający uśmiech jest możliwy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Jednym z rozwiązań są implanty zębów. Sprawdź czym są, jak się je zakłada i jakie implanty wybrać.

Implanty zębów – co to jest?

Implant zębowy przybiera postać śruby, która jest w stanie zastąpić korzeń brakującego zęba. Można wymienić różne materiały, z których da się go wykonać. Najczęściej stosuje się tytan, trochę rzadziej – cyrkon. Implant świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy jest konieczność zapełnienia pojedynczego ubytku. Nie oznacza to jednak, że osoby dotknięte brakiem większej części uzębienia nie mogą zainteresować się omawianą opcją. Implanty zębów wykorzystuje się bowiem także przy takim problemie. Ich dużym plusem jest bez wątpienia trwałość i bezpieczeństwo. Często trudno odróżnić implanty od naturalnych zębów, a więc efekt jest naprawdę zdumiewający. Nie trzeba martwić się również tym, jak implanty zębowe sprawdzą się na co dzień. Komfort użytkowania jest duży. Bez poczucia skrępowania zjesz więc na mieście czy pójdziesz na uroczystą kolację.

Jak zakłada się implanty zębów i ile to trwa?

Wiele osób obawia się procesu zakładania implantów. Prawdopodobnie zakładają, że będzie on  bolesny i czasochłonny. Nic bardziej mylnego! Oczywiście czas trwania zabiegu zależy od konkretnego przypadku, ale zazwyczaj nie przekracza dwóch godzin. Co więcej, może on odbywać się w narkozie lub w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest bezbolesny. Warto zaznaczyć, że wszczepianie implantów zębowych składa się z różnych etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie pacjenta do zabiegu. Potem następuje umieszczenie filaru w kości szczęki lub żuchwy. Po tym etapie trzeba zrobić przerwę w leczeniu, aby część filaru mogła zrosnąć się z naturalnym kośćcem. Następnie należy wkręcić tzw. śrubę gojącą, a po kolejnych 2 tygodniach – zamocować koronę protetyczną.

Jakie implanty zębów wybrać i ile to kosztuje?

Można wyróżnić implanty stałe oraz czasowe. Do stałych zaliczyć należy mostek zębowy czy koronę porcelanową. Czasowe wykorzystywane są natomiast w zabiegach dentystycznych oraz chirurgii stomatologicznej. Koszt implantów zależy od wielu czynników. Nawet w jednym mieście ceny mogą się bardzo rozróżnić. Na przykład gabinety lekarskie w Łodzi proponują odmienne stawki za te same implanty zębów. Łódź to miasto, w którym propozycji jest naprawdę sporo. Stomatologia w Łodzi jest bowiem na wysokim poziomie.